Особливості вибору заготовки чоловічих вишиванок

Не знаєте, що подарувати чоловікові на день народження? Вишита сорочка своїми руками - чудовий подарунок. А заготовки для вишитих чоловічих сорочок стають незамінним помічником. Такими візерунками можна вишити навіть найскладніші орнаменти. А на що звернути увагу, вибираючи заготівля чоловічої вишиванки, ви дізнаєтеся далі.

Перед тим, як почати, варто подумати про викрійці і тканини. Вашому чоловікові сподобається, коли ви будете вишивати його улюбленими квітами. З самим орнаментом вишивки слід звертати увагу на вік, адже кожен має свою символіку і значення. З давніх-давен вважалося, що вишивка володіє духовною силою, і по орнаменту можна було прочитати такі характеристики людини, як: вік, ім'я, чи одружений він. Тому ще в давнину чоловічий одяг прикрашали наступними візерунками:

  • Образ хмелю - ідеально підходить для молодих, неодружених чоловіків. Ця вишивка символізує молодість і безтурботність, а також свободу;
  • Ромбоподібний узор - ідеально підходить для одружених чоловіків у віці від 25 до 45 років. Це є символом родючості, сили і могутності. Сорочки, вишиті символом сонця, наділені величезною силою. Вони відображають стабільність руху небесного тіла, життєву енергію, потужну силу. Саме цей символ використовувався як талісман проти гніву, тому жінки вишивали символ сонця на сорочках чоловіків, що пішли на війну;
  • Сорочки з бісером підходять для чоловіків старшого віку. Для цього слід вибирати вишивку, в якій присутні одночасно символи сонця і води. Поєднання двох основних елементів вважається основою життя. В цьому випадку сонце представлено восьмикутної зіркою або квіткою, вода - зігнутої змією. Подібний орнамент означає злиття чоловічого (сонце) з жіночим (вода).

Універсальний символ, який підійде чоловікові будь-якого віку, - зображення дубового листя і жолудів. Адже вони символізують сміливість і силу. Амулети з вишивкою з дуба рятують своїх власників від злих духів і пристріту. Також варто звернути увагу на тканину самої вишивки - льон, х/б або батист. У кожної тканини є свої переваги:

  • Льон - зносостійкий натуральний матеріал. Тканина відмінно вбирає вологу, оберігає від УФ-випромінювання.
  • Бавовна легко чиститься. Заготовки для вишиванки і готові вироби з цих тканин практично не деформуються.
  • Батист - основа вишуканої і елегантного одягу. Тканина дуже м'яка і тонка, тому мнеться дуже складно.


Дата публикации: 2021-08-10